Uspješna realizacija još jednog webinara

Danas je realizovan još jedan webinar na temu socijalne inkluzije na temu ”Jačanje vještina pružanja podrške nastavnika u okviru inkluzivnog podučavanja”, a učesnici su bili i nastavnici i stručni saradnici JU Srednjoškolski centar Hadžići.

Cilj online treninga Modul 2 je usmjeravanje resursa za osnaživanje nastavnika i jačanje strategija u domenu socijalne inkluzije. Akcenat je stavljen na način prilagođavanja nastave djeci koja imaju posebne obrazovne potrebe. Istovremeno, kroz trening dat je set preporuka kako prilagoditi nastavu učenicima.

Predavanje je održano u sklopu projekta “Stručno obrazovanje u BiH” kojeg realizuje Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH u ime Ministarstva za ekonomsku saradnju i razvoj Savezne Republike Njemačke (BMZ) I Švicarske agencije za razvoj i saradnju (SDC).