Stručno obrazovanje BiH na temu „Reduktori – montaža i demontaža sklopova“.

Kao nastavak veoma uspješne partnerske saradnje između JU Srednjoškolski centar Hadžići i Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH u ime njemačke Vlade i švicarske Agencije za razvoj i saradnju (SDC) u sklopu projekta „Stručno obrazovanje BiH“ u periodu od 11.01. do 13.01.2022.godine održana je obuka za profesore i profesorice mašinske grupe predmeta na temu „Reduktori – montaža i demontaža sklopova“.

Cilj obuke je bio jačanje praktičnih vještina profesora I profesorica stručno-teorijske i praktične nastave za zanimanja mašinske struke, kroz interaktivan rad na montaži I demontaži tri vrste reduktora:

• Stirnradgetriebe – Helical Gear – jednostepeni helikoidni reduktor
  • Schneckenradgetriebe – Worm Gear – reduktor sa pužnim prijenosom
  • Kegelradgetriebe – Bevel Gear – reduktor sa konusnim 3-stepenim prijenosom.

Nakon uspješno završene obuke, u prostorije naše škole su isporučena ova veoma vrijedna učila i nastavna pomagala, koja će pomoći u realizaciji nastavnih časova mašinske grupe predmeta.