Realizacija jednog od većih projekata u posljednje vrijeme,opremanje školske kuhinje i školskog restorana

Iako je nastavna godina tek nedavno okončana, u Srednjoškolskom centru Hadžići je još uvijek radno i uveliko se vrše pripreme za novu školsku godinu. U cilju stvaranja što boljih uslova za izvođenje nastavnog procesa kako za učenike, tako i za njihove profesore, u toku je realizacija jednog od većih projekata u posljednje vrijeme, a koje provodi naša škola sa svojim partnerima. Riječ je o opremanju školske kuhinje i školskog restorana koji će imati višestruku funkciju. Učenici će tu moći kupovati uvijek svježu užinu, dok će u savremeno uređenom dijelu naše škole, učenici ugostiteljskog smjera obavljati praktičnu nastavu koja je sastavni dio njihovog školovanja. Poseban dio školske kuhinje je slatki kutak – slastičarna. Za ovaj veliki projekat novčana sredstva u iznosu od 72 000 KM obezbijedila je Švicarska vlada, a postupak nabavke opreme provela je Fondacija Fami iz Sarajeva. Projekat su novčanim sredstvima pomogli, Hotel Hills i Hotel Hollywood sa 1000 KM, te Hotel Terme sa 500 KM .

Više slika facebook