Ogledni čas iz Engleskog jezika

Još jedan uspješno realizovan ogledni čas održan je u našoj školi. Ovaj put ogledni čas iz predmeta Engleski jezik održala je profesorica Selma Šehović. Učenici kombinovanog odjeljenja I-9, smjer frizer i kuhar, ovaj put su se ostvarili u ulozi profesora predstavljajući svoja zanimanja. Cilj časa je bio razumjeti i primjeniti engleski vokabular koji se vezuje za zanimanja frizer i kuhar. Kroz niz različitih aktivnosti učenici su povezivali zajedničke pojmove ova dva zanimanja, raspravljali o važnosti vokabulara u specifičnim kontekstima zanimanja, te razvrstavali riječi koje se koriste da se opiše hrana, frizura ili oboje. U svakom slučaju, bio je ovo jedan neobičan, zanimljiv, poučan i uspješan čas.