Obavijest – Predaja dokumentacije nakon objavljivanja rezultata upisa

Dragi uÄŤenici, poštovani roditelji, nakon što budu objavljeni rezultati online upisa u prvi razred srednjih škola na podruÄŤju Kantona Sarajevo, konaÄŤne rang – liste za prvi konkursni rok, potrebno je da u školu u koju ste primljeni dostavite potrebnu dokumentaciju 5. jula (petak) i 8. jula (ponedjeljak) 2019. godine. Dokumentacija koja se predaje u školu je slijedeća:
– prijava za upis*
– Izvod iz matiÄŤne knjige roÄ‘enih – ovjerena kopija
– SvjedodĹľba o završenoj osnovnoj školi – originalna dokumenta
– Uvjerenje o uspjehu uÄŤenika u VI, VII i VIII razred osnovne škole – originalna dokumenta
– druga dokumenta relevantna za utvrÄ‘ivanje broja bodova po kriterijima iz ÄŤlana 10. i 12. Odluke o kriterijima za prijem uÄŤenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini.

*Prijavu za upis će biti moguće isprintati nakon objave konaÄŤnih rang – lista iz online sistema (https://upis.emis.edu.ba).