VI međunarodno takmičenje na nivou Rijaseta iz Sire-Životopisa Muhammeda, s.a.v.s.

U nedjelju, 30.06. 2019. u 12.00 u prostorijama  Gazi Husrev-begove medrese održano je 6. finalno Međunarodno takmičenje iz Sire na nivou Rijaseta. Od 50 takmičara iz cijelog regiona BiH, Hrvatske, Sandžaka, Austrije, 40 učenika je već osvojilo nagradno putovanje u Tursku. Na današnjem takmičenju na nivou Rijaseta učenici su pokazali dodatno znanje za osvajanje stipendija. Od novoizabranih prvoplasiranih 10 učenika za nagradu stipendija, naša učenica završnog IV razreda Gimnazije Lamija Skopljak, osvojila je 4. mjesto pod mentorstvom prof. Zihrete  Hajdarević. Iskrene čestitke Lamiji na uloženom trudu i zalaganju kojoj ova nagrada predstavlja krunu srednjoškolskog obrazovanja sa željom da sve nove poduhvate u nastavku obrazovanja postiže sa lahkoćom i uspjehom. Nagrađenim učenicama Amni Maljić  III-2 i Hind Omerović II-5 želimo lijepe i nezaboravne trenutke na predstojećem putovanju.