Larisa Musić, naša gimnazijalka iz III-1, osvojila 1. mjesto na Kantonalnom takmičenju literarnih radova povodom Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine Ministarstvo za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo, u saradnji s JU Institut za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo, uz podršku Vlade Kantona Sarajevo, organizovalo je javni poziv učenicima osnovnih i srednjih škola s ciljem prikupljanja likovnih i literarnih radova te kratkih videoklipova na temu “Jedna si jedina, moja domovina”. Larisin rad je izabran kao najbolji među literarnim radovima, a ocjenjivačka komisija prepoznala je snagu i ljubav koju je Larisa pokazala prema svojoj domovini. Njen trud i kreativnost su nagrađeni, a njen rad, kao i pobjednički radovi drugih učenika iz ostalih kategorija, bit će predstavljen u galeriji BKC-a Kantona Sarajevo, 1. 3. 2024. godine, neposredno nakon predstave pod nazivom “PRIČE S DVORA BOSANSKOGA”, s početkom u 11:00 sati. Profesorica Nusreta Ćatić ponosno je podržavala Larisu u stvaranju ovog jedinstvenog literarnog rada. Čestitamo Larisi na ovom izvanrednom postignuću, koje ne samo što slavi njenu kreativnost već i duboko poštovanje prema Danu nezavisnosti Bosne i Hercegovine, čime se na najljepši i najiskreniji način promoviše patriotski duh među mladima. Ne zaboravimo da se domovina najbolje brani znanjem, snagom duha i ljepotom umjetnosti!