Uspješna saradnja na projektu Ljepša strana abadžijskog zanata

Pod pokroviteljstvom Federalnog ministarstva obrazovanja i nauke, a u saradnji sa JU Srednjoškolski centar Hadžići i JU Srednja škola primijenjenih umjetnosti iz Sarajeva, Udruženje za očuvanje tradicije Bašlija realizovalo je projekat stručne obuke i osposobljavanja učenica iz oblasti krojenja, šivenja i izrade narodne nošnje pod nazivom Ljepša strana abadžijskog zanata. Projekat je osmišljen da pruži stručnu obuku i osposobi učenice iz oblasti krojenja, šivenja i izrade narodne nošnje, odnosno u sticanju abadžijskih vještina. Bila je ovo prilika da se naše učenice, smjer krojač – konfekcionar tekstila, a koje imaju afinitete prema šivenju i tradiciji, narodnoj nošnji, dizaniranju odjeće, krojenju i izradi nakita, osamostale u izradi folklornih odjevnih predmeta i narodne nošnje. Obuku, koja je podrazumijevala teoretski i praktični rad, držale su nastavnica praktične nastave Vejsanda Fazlić i profesorica stručnih predmeta Elma Demirović. Na svečanoj prezentaciji odjevnih predmeta našim učenicama Emeli Čolo, Elmini Hasić, Elmi Šunj, Suani Komić, Jamaković Emini, Ajli Memija, Nejli Topalović, Mireli Škrijelj i Sarah Šarić uručeni su certifikati o uspješno završenoj obuci za izradu narodnih nošnji. Našim učenicama i njihovim mentoricama čestitamo na uspješnom i reprezentativnom predstavljanju i podizanju ugleda naše škole.