Uspjeh na konkursu na najbolji literarni rad

Da su mladi ljudi budući nositelji društvenih promjena i kljuÄŤni sudionici u demokratskom procesu pokazuje i uspjeh Emana Ĺ abića, uÄŤenika I-2 odjeljenja. Na konkursu za najbolji literarni rad, u kategoriji srednjoškolaca, Eman je pisao na temu “Da imam moć jedan dan”. Svojim analitiÄŤkim razmišljanjem Eman je progovorio o kljuÄŤnoj ulozi mladih u oblikovanju društva, te iznio viziju okruĹľenja u kakvom bi se ciljevi ostvarivali kroz primjenu znanja, vještina, sposobnosti i talenata. Ovaj konkurs je dio projekta Mladi i demokracija – Vision is Decision, a Eman Ĺ abić, koji je već i u osnovnoj školi imao uspjeha u literarnim radovima, pokazao svoj raskošni umjetniÄŤki talenat uz promišljanje jednog srednjoškolaca.