Uspjeh na 15. Festivalu rada

Festival rada je najmasovnije okupljanje učenika srednjih tehničkih i stručnih škola kako bi odmjerili svoje vještine, te predstavili svoja zanimanja. Domaćin ovogodišnjeg festivala, petnaestog po redu, bila je Mješovita srednja škola Zavidovići. Učenici su se nadmetali u čak 50 različitih struka, a program takmičenja je uključivao i prezentaciju učeničkih radova, izložbe fotografija i amaterskih filmova. Bila je ovo prilika da i naši srednjoškolci pokažu svoja umijeća. Jeste da je konkurencija bila jaka, ali su nas naši učenici navikli na diplome i medalje sa ovog takmičenja. Tako je bilo i ovaj put. Najuspješniji su ipak bili: 🥇1.mjesto – Ramiz Koso – moler, nastavnik Husein Miraščić 🥇1.mjesto – Sanida Selimović i Almedina Đelilović – kuhar, nastavnik Maid Mujić 🥉3.mjesto – Nedžada Hodžić – turistički tehničar, nastavnik Vildana Čović 🥉3.mjesto – Ćibo Emir – plinski/vodoinstalater, nastavnik Zahid Lihovac 🥉3.mjesto – Emrah Smajić – stolar, nastavnik Fikret Čović. Zapažene i, svakako, hvale vrijedne rezultate postigli su i učenica Ilhana Smajić – prodavač (4. mjesto), nastavnik Nermina Mekić, učenica Sumea Sidran – turistički tehničar (4. mjesto), nastavnik Vildana Čović, učenik Albin Herac – automehaničar (6. mjesto), nastavnik Ajla Šurković, te učenik Ernad Buljugija – bravar (7. mjesto), nastavnik Elnes Ejubović. Upućujemo iskrene čestitke našim učesnicima i njihovim mentorima, te im se zahvaljujemo na uspješnoj promociji naše škole.