Uspješna korelacija na oglednom času

Korelacija predmeta može biti vrlo korisna za učenike jer promoviše cjelovito razumijevanje svijeta oko nas. Osim toga, integracija više predmeta potiče kritičko razmišljanje, rješavanje problema i razvijanje šireg spektra vještina. Da se učenje njemačkog jezika može obogatiti kroz temu sporta pokazao je danas ogledni čas ova dva predmeta jer sport predstavlja univerzalni jezik koji se lako razumije širom svijeta. Vrlo uspješano povezivanje predmeta Sport i predmeta Njemački jezik realizovale su naše profesorice Lejla Telarevic i Sabina Ruhotina, a tema je bila Dan planete Zemlje. Jedan od glavnih ishoda ove korelacije jeste razvijanje svijesti učenika o zaštiti čovjekove okoline. Času su prisustvovali direktor škole Admir Bašić, Stanislava Matić, viša saradnica za srednje stručno obrazovanje IRPO, Mirela Paškovan, pedagogica, Amila Bašić, psiholog, Elma Đogić, profesorica matematike, Amela Stovrag, profesorica fizike i Alma Mušić, profesorica sporta. Današnji čas omogućio je učenicima da prošire svoje jezične vještine kroz relevantne i inspirativne teme te potaknuo njihovu svijest o važnosti očuvanja okoliša. Osim toga, realizacija časa je doprinijela boljem razumijevanju njemačkog jezika kroz praktičnu primjenu u stvarnom svijetu.