Upozoravanje  na opasnosti od mina i ESZR

Iako je od ratnih dešavanja prošlo gotovo 27 godina, mine u Bosni i Hercegovini i dalje predstavljaju opasnost za stanovništvo i uzrok blokiranja korištenja brojnih resursa.

Trenutna veličina sumnjive opasne površine na mine u BiH iznosi 956.36 km2 ili 1,96% u odnosu na ukupnu površinu BiH. U poslijeratnom periodu stradalo je 1.767 osoba, od čega 618 osoba smrtno.

Stoga je današnje predavanje za učenike četvrtih razreda naše škole bilo idealna prilika da se poradi na svijesti o ovoj problematici. Zanimljivu i aktuelnu temu Upozoravanje  na opasnosti od mina i ESZR realizovali su predstavnici EUFORA.Naši učenici su se obavezali da će i sami raditi na promociji problematike kako bi doprinijeli sigurnijem životu kad su u pitanju eksplozivna sredstva.