U petak, 15. decembra naša škola ugostila je Zeida Kobilicu, arhitektu Arhitektonskog studija Mrav.

Ovom prilikom naš gost je održao prezentaciju uspješnih i nagrađenih arhitektonskih realizacija ovog biroa. Osim arhitekturom, studio se bavi različitim disciplinama u okviru arhitektonskog djelovanja, dizajnom interijera, urbanizmom, produkt i grafičkim dizajnom. Zanimljivom i inspirativnom predavanju prisustvovali su učenici koji pohađaju smjer za arhitektonskog tehničara i učenici gimnazijskih odjeljenja. Učenici su upoznati i sa značajem arhitektonskih konkursa i cjelokupnim procesom od ideje do kvalitetnog rješenja preko timskog rada, arhitektonskog koncepta, istraživanja i kontinuiranog obrazovanja. Također, prezentiran je sistem obrazovanja na Arhitektonskom fakultetu Univerziteta u Sarajevu što je naročito zainteresovalo naše učenike.