Projekat “Gradimo mostove – rušimo zidove”

Nizom radionica i treninga, a u sklopu projekta “Gradimo mostove – rušimo zidove” cilj je edukacirati srednjoškolace o miru, pomirenju i izgradnji kapaciteta Vijeća učenika. Treningu održanom 8. decembra u hotelu Hollywood prisustvovao je i predsjednik Vijeća učenika naše škole, Mehmed Kovačević. Aktivnosti treninga su se odnosile na međusobno upoznavanje predstavnika škola, uspješnosti komunikacije unutar tima i planiranje narednih aktivnosti. U sklopu treninga učesnici su na inovativan način učili o multikulturalizmu i demokratskim vrijednostima. Projekat se realizuje na teritoriji cijele Bosne i Hercegovine i kao takav veoma je značajan za sve srednjoškolce u BiH jer će pomoći u boljem shvatanju drugog i drugačijeg.