Terenska nastava učenika gimnazijskih odjeljenja

Terenska nastava je jedan od tipova izvanučioničke nastave i veoma je  zastupljena u savremenoj nastavi. Ovaj vid nastave iz predmeta Sport pohađali su i učenici gimnazijskih odjeljenja naše škole.  Nastava je  realizovana je na lokalitetu Ormanja i prostora Planinarskog doma Ormanj. Kroz dvodnedvnu obuku učenici su imali priliku da se upoznaju sa osnovama planinarenja, sportskog penjanja, kretanja po ferata stazama i sportskog streličarstva.
Vrijeme i ambijent su bili idealni za realizaciju nastave. U realizaciji nastave učestvovali su  profesori sporta Mušić Alma Mušić,  Emina Selimović,  Aldin Ramić te profesorica medicinske grupe predmeta, dr. Emina Hrnjić.
Pomoć u realizaciji nastave su pružio je i pripadnik GSS stanice Hadžići Lutvo Tucaković.