Rodno odgovorno obrazovanje u srednjim stručnim i tehničkim školama

U okviru uspješne saradnje i dosada realizovanih projekata, dana, 28. i 29.oktobra, u organizaciji
Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH održan je seminar iz oblasti rodno odgovorno obrazovanja.
Obrazovanje je jedno od osnovnih ljudskih prava i svi, dječaci i djevojčice, i muškarci i žene, imaju pravo na kvalitetno obrazovanje bez diskriminacije.

Cilj ovog seminara je upravo ukazati na ravnopravnost spolova u obrazovanju te odgovoriti na potrebe i brigu muških i ženskih učenika,
nastavnog ali drugog obrazovnog osoblja pružajući kvalitetno obrazovanje svima. Seminar se sastoji od pet modula i nastavak istog se očekuje u decembru.
Učesnici predavanja ispred JU Srednjoškolskog centra Hadžići su bili profesori Husein Miraščić, Stanislava Matić i Lejla Telarević. Seminar je održan u Doboju.