Projekat “Postojimo, želimo i možemo”

Temeljno pravo čovjeka jeste i pravo na redovno školovanje. Vođena ovom odrednicom naša škola je aplicirala na javni poziv Federalnog ministarstva obrazovanja a koji se odnosi na program usmjeren na poboljšanje inkluzivnog obrazovanja. Pod sloganom ” Postojimo, želimo i možemo!”, a u sklopu pomenutog programa , JU Srednjoškolski centar Hadžići će u narednom periodu raditi na obučavanju i osposobljavanju za rad na kafe aparatu učenika sa poteškoćama u razvoju, ali i ostalih učenika kao i korisnika Udruženja. Novčana sredstva, koja je dobila naša škola, iskorištena su za kupovinu profesionalnog kafe aparata za školski restoran. Iskreno se nadamo da će i u budućnosti naša škola biti prepoznata kao pouzdan i kvalitetan partner.