Obilježeno 40 godina od Zimskih olimpijskih igara u Sarajevu

Mjesec februar je vrijeme sjećanja na olimpijske događaje održane u Sarajevu, Zimske olimpijske igre.
I danas osjećamo ponos jer pripadamo porodici olimpijskih gradova, a posebno na domete Zimske olimpijade 1984. godine i dane kada je Sarajevo bilo centar svijeta. Iako naši učenici, kao ni mnogi njihovi profesori nisu bili ni rođeni te 1984. godine, sa zadovoljstvom su zajedničkim snagama pripremili prigodne aktivnosti u cilju obilježavanja ovog bitnog datuma u historiji našeg glavnog grada i cijele Bosne i Hercegovine.
Zahvaljujemo se učenici Farah Horman koja nas je putem školskog radija upoznala sa dešavanjima tog februara, te učenicima II-1 i IV-1 koji su kroz niz aktivnosti makar nakratko oživjeli olimpijski duh u našoj školi.