Popularizacija STEAM obrazovanja među mladima

U cilju popularizacije STEAM obrazovanja kod mladih, a u sklopu istoimenog projekta danas je na Mašinskom fakultetu u Sarajevu organizovan Dan privrede i otvorenih vrata. Ovom događaju prisustvovali su i učenici III-1 naše škole. Kroz prezentacije, predavanja i diskusije predavači i organizatori su predstavili mogućnosti i prednosti STEAM obrazovanja. U uvodnom obraćanju buduće studente su pozdravili ministrica za nauku, visoko obrazovanje i mlade KS te dekan Mašinskog fakulteta. Nakon panela o značaju STEAM obrazovanja, mogućnostima i potencijalima, te uspješnim pričama iz poduzetništva naši učenici su imali priliku obići labaratorij fakulteta. U pratnji učenika bili su pomoćnica direktora Jasmina Pezo, te profesori Semiha Hamzagić i Kemo Ćorović.