Priredba povodom 1. marta- Dana nezavisnosti Bosne i Hercegovine

Svečanim programom u Srednjoškolskom centru Hadžići obilježen je Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine. Najznačajniji dan u modernoj historiji Bosne i Hercegovine obilježava se još od 1992.godine kada su građani
Bosne i Hercegovine na tada održanom referendumu izglasali svoju nezavisnost. O važnosti ovog dana prisutne goste na školskoj svečanosti upoznali su članovi Historijske sekcije. U nastavku programa imali smo priliku vidjeti koliko je mladima bitna domovina jer su zaista vrijedno spremali ovu svečanost. Kroz recitale najvećih bosanskohercegovačkih pjesnika, ali i kroz svoje literarne radove progovorili su o svojoj domovini i njenim ljudima te želji da ona bude vječna. Za muzički dio manifestacije bio je zaslužan hor te folklorni ansambl.