OBUKA IZ OBLASTI ASISTIVNIH TEHNOLOGIJA  U INKLUZIVNOM OBRAZOVANJU – BOARDMAKER 7

U ponedjeljak 18.04.2022. godine u JU Srednjoškolski centar Hadžići održana je edukacija nastavnika u sklopu projekta „Primjena asistivnih tehnologija u inkluzivnom obrazovanju“ u organizaciji Ministarstva obrazovanja KS i UNICEF-a.

Nastavnici su upoznati sa temama inkluzivnog obrazovanja, easy to read standara, univerzalnog dizajna učenja te samim softverom Boardmaker 7 i primjenom istog u nastavi.

Edukatorice su obuku podijelile u tri oblasti:

1. Inkluzija, inkluzivno obrazovanje – Paškovan Mirela, pedagog (vremensko trajanje: 1,5 sati)
  2. Easy to read i UDL – Bašić Amila, profesorica psihologije i školski psiholog (vremensko trajanje:  2,5 sati)
  3. Upoznavanje i primjena softvera Boardmaker 7 – Matić Stanislava – profesorica engleskog jezika (vremensko trajanje: 3 sata)