DRUŠTVENO KORISNO UČENJE SREDNJOŠKOLSKOG CENTRA HADŽIĆI I CRVENI KRIŽ HADŽIĆI

Danas (6. 12. 2019) je završena akcija prikupljanja tople odjeće za migrante koja je uručena Crvenom križu Hadžići. Predstavnik Crvenog križa Hadžići, Ferid Borovina, je preuzeo prikupljene i razvrstane odjevne predmete. Ovu aktivnost su provele grupe učenika iz svih uključenih odjeljenja sa svojim supervizorima DKU a u velikodušnoj saradnji sa Profesoricom Vejsandom Fazlić koja je sa grupom krojača vrijedno radila u tekstilnoj radionici da prikupljena odjeća bude adekvatno razvrstana, ispeglana i upakovana. Ovom prilikom joj se od srca zahvaljujemo. Aktivnosti su realizirane u slijedećem rasporedu.

• Već od utorka 26. 11. 2019. pod nadzorom prof. Vejsande (prof. Tekstilne prakse)  i prof. Aldine (supervizor u grupi krojača) počinje se sa razvrstavanjem odjeće iz humanitarnih kontejnera po slijedećem rasporedu:
  • Utorak u 14:00 grupa tekstilaca
  • Srijeda: 13:10 uz tekstilce na razvrstavanju su radili i zainteresirani učenici iz I3 i I9
  • Četvrtak u 13:10 uz tekstilce  su radili i zainteresirani učenici iz I2
  • Petak u 13:10 uz tekstilce su radili zainteresirani učenici iz II1 i I9
  • Ponedjeljak u 13:10 uz tekstilce su radili zainteresirani učenici iz I6
  • Učenici I4 i I5 su napravili letke i polijepili ih po učionicama, oglasnim pločama u holu školu, školskim postorijama za osoblje škole
  • Učenici I1 i I5 su prikupljali odjeću – prikupljenu odjeću su dostavili najkasnije do petka (6. 12. 2019)
  • Učenici I6, I7 i I8 su učestvovali u fazi distribucij odjeće u Crveni križ