Danas je u JU Srednjoškolski centar Hadžići zvanično počela promocija ove odgojno-obrazovne ustanove. U narednom periodu učenici devetih razreda osnovnih škola sa naše općine imat će priliku posjetiti Srednjoškolski centar Hadžići i obići kabinete, učionice i radionice u kojima se odvija nastava općeobrazovnih predmeta i nastava praktične nastave. Ovo je izvrsna prilika da budući srednjoškolci pronađu smjer ili zanimanje prema svojim interesovanjima. Tome će svakako doprinijeti i predmetni profesori koji će ih upoznati sa nastavnim planovima, kao i svim vannastavnim aktivnostima koje se realiziraju u ovoj odgojno-obrazovnoj ustanovi.U ulozi vodiča bili su predmetni profesori i učenici Srednjoškolskog centra Hadžići. Danas su nam u posjeti bili učenici iz Osnovne škole “9.maj” iz Pazarića i Osnovne škole “6.mart” iz Hadžića.