6. Međunarodno takmičenje iz Sire-Životopisa Muhammeda, s.a.v.s.

U subotu, 15.06. 2019. u 11.00 h u postorijama Istiklal džamije u Sarajevu održano je 6. takmičenje iz Sire-Životopisa Muhammeda, s.a.v.s. Od 56 delegiranih učenika takmičenju na nivou Sarajevskog muftijstva pristupilo je 48 učenika iz opcina: Kakanj, Visoko, Breza, Kiseljak i Sarajevo. Broj nagrađenih mjesta je 14 prvoplasiranih učenika sa najbolje ostvarenim rezultatima. Naši učenici su i ove godine osvojili nagradna putovanja u Tursku: Omerović Hind, učenica II-5 odjeljenja pod mentorstvom prof. Melise Zukić, te Lamija Skopljak IV-2 i Amna Maljić III-2 pod mentorstvom prof. Zihrete Hajdarević. Svi nagrađeni učenici na nivou Muftijstva stiču pravo da se takmiče i dalje na nivou Rijaseta za stipendije od 1000 km koje je planirano u subotu 29.06. 2019. godine. Iskrene čestitke učenicima na ulozenom trudu i postignutim rezultatima i želimo im puno uspjeha na narednom predstojećem nivou takmičenja.