Zapaženi rezultati naših učenica na takmičenju

Na Osmom međunarodnom takmičenju za učenike srednjih škola pod nazivom „Sira – životopis Muhammeda, a.s, a u organizaciji Uprave za obrazovanje i nauku Rijaseta Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini, našu školu su predstavljale učenice Fatima Keško i Nejra Mušić. Prema rezultatima osvojenih bodova Fatima Keško je zauzela 1. mjesto i nagradnu stipendiju, a Nejra Mušić 5. mjesto i studijsko putovanje u Istanbul u trajanju od 8 dana. Ovom prestižnom i zahtjevnom takmičenju odazvalo se 70 učenika sa područja Muftijstva sarajevskog, što je razlog više da budemo ponosniji na naše učenice, ali i na njihovu mentoricu, prof. Zihretu Hajdarević na sveukupnom zalaganju. Takmičenje je realizovano na osnovu djela „Sira – životopis posljednjeg Allahovog Poslanika“, autora prof. dr. hfz. Safveta Halilovića, u izdanju El-Kalema i IPF-a Zenica. Čestitamo Nejri i Fatimi, te prof. Zihreti na odličnim rezultatima.