USPJEH NAŠEG UČENIKA U SVIJETU BILIJARA

Nerijetko smo svjedočili uspjesima učenika naše škole u mnogim aktivnostima izvan škole: umjetnosti, nauci, raznim sportovima. Pri tome školski uspjesi nisu izostajali niti su školske obaveze zapostavljene. Enis Kadrić, učenik naše škole, primjer je da se mogu uskladiti školske obaveze i vannastavne aktivnosti. Povod za naš tekst jeste Enisov nedavni uspjeh na Juniorskom prvenstvu u sportskom bilijaru na kojem je osvojio prvo mjesto. Osim toga, Enis je šampion države u bilijaru u svim disciplinama u kategoriji do 17 godina, a uskoro će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na balkanskom prvenstvu u Sloveniji i na europskom prvenstvu u Bugarskoj.

Iako sport kojim se bavi zahtijeva puno truda i odricanja, Enis, koji je tek drugi razred srednje škole, uspješno odolijeva svim izazovima koje bavljenje ovim sportom nosi sa sobom. Naravno, uz svoje zalaganje Enisu su velika podrška njegova porodica, ali i škola koja ima razumijavanje za izostanke sa nastave kada su takmičenja.

Našem Enisu čestitamo na svim dosadašnjim uspjesima i želimo mu puno uspjeha u bilijarskim takmičenjima.