Unapređenje internet mreže u našoj školi

Zahvaljujući napretku tehnologije, sve više uređaja radi preko interneta, što je dovelo do kritične tačke za proširenje i unapređenje mogućnosti za komunikaciju tih uređaja.
Globalizacija interneta se dogodila toliko brzo i danas se koristi u svim granama društva – socijalnog, političkog, komercijalnog, kao i osobnog te je danas gotovo nezamislivo živjeti bez njega.
Zbog naglog rasta korisnika i uređaja, potrebno je osigurati stabilnu i dovoljno brzu konekciju prema internetu, ali i uređajima međusobno.
Nakon uvođenja elektronskog dnevnika u osnovne škole na području Kantona Sarajevo, uvođenje digitalnog vođenja odjeljenske knjige u srednjim školama predstavlja novi korak i važan aspekt
informatizacije i digitalizacije obrazovnog sistema u Kantonu Sarajevo.
U pilot projekat vođenja odjeljenske knjige u elektronskom obliku, u srednjim školama Kantona Sarajevo obuhvaćeno je jedanaest škola, među kojima je i Srednjoškolski centar Hadžići. S tim u vezi, ukazala se potreba za unapređenjem internet mreže u našoj školi.

Izvođač radova Kamer Commerce d.o.o