Svjetski dan obnovljivih izvora energije

Svjetski dan obnovljivih izvora energije obilježava se svake godine 26.aprila kao spomen na katastrofu u nuklearnoj elektrani u Černobilu koja se dogodila na ovaj datum. Cilj obilježavanja je da se osvijesti potreba za istraživanjem i primjenom obnovljivih izvora energije. Svojim učešćem u projektu učenici II-2 odjeljenja su dali svoj doprinos u obilježavanju ovog važnog datuma. Tokom projekta učenici su proveli anketu, rezultate ankete su prikazali grafikonima u Excelu i to predstavili kroz prezentaciju. Na osnovu rezultata ankete zaključeno je da velika većina ispitanika smatra da su obnovljivi izvori energije korisni, i da je budućnost moguća uz upotrebu obnovljivih izvora energije, ali da nije u potpunosti održiva. Učenici su projekat realizovali uz pomoć prof.informatike Almire Opardija i prof. fizike Amele Stovrag.