Svečano otvaranje revitalizirane školske biblioteke

Danas je u našoj školi priređena skromna svečanost otvorenja obnovljenog prostora školske biblioteke. Ovom za nas veoma važnom događaju prisustvovali su predstavnici Ministarstva za odgoj i obrazovanje, direktorica Instituta za preduniverzitetsko obrazovanje, direktori i bibliotekari osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo predsjednik Školskog odbora naše škole, naši profesori i prijatelji Škole. Biblioteka je otvorena simboličnim paljenjem svjetla. Prisutnima se obratio direktor škole i direktorica Instituta, a ovu malu svečanost je uveličala naša učenica Rijada Đogić s izvedbom kompozicije „Maštarija“ Asima Horozića na violini. Učenici kuharskog smjera, na čelu s profesorom Maidom Mujićem su pristune počastili prigodnom zakuskom. Cjelokupni prostor naše biblioteke je osmislio profesor naše škole Husein Miraščić. Biblioteka naše škole broji oko 16000 bibliotečkih jedinica, posjeduje čitaonički prostor s tri kompjutera koji mogu koristiti učenici škole za realizaciju zadataka u školi kao i slobodne aktivnosti učenika i uposlenika škole.