Stručna obuka profesora mašinske struke

U Srednjoškolskom centru Hadžići danas je počela trodnevna obuka nastavnika mašinske struke, a u organizaciji Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). Riječ je o obuci profesora mašinske struke iz oblasti hidraulike i pneumatike. Osim profesora naše škole,  obuku će pratiti i  profesori JU Mješovita škola Tešanj, JU Srednjoškolski centar Nedžad Ibrišimović – Ilijaš i JU Srednjoškolski centar Vogošća. Stručno obučavanje vodit će prof.dr. Maida Čohodar – Husić, profesor na Mašinskom fakultetu u Sarajevu.

Opremu, koja je sastavni dio ove edukacije, obezbijedio je GIZ kao stručni partner projekta Stručno obrazovanje u Bosni i Hercegovini. Riječima dobrodošlice učesnicima obuke obratili su se direktor JU Srdnjoškolski centar Hadžići, Selver Ejubović, i predstavnica GIZ-a Sanida Husanović –Čar.