“Škola roditeljstva” u našoj školi

U saradnji sa Ministarstvom za odgoj i obrazovanje KS i Institutom za preduniverzitetsko obrazovanje ove školske godine počela je realizacija projekta “Škola roditeljstva”. U sklopu projekta planirane se edukativne radionice za roditelje a sa ciljem pružanja podrške roditeljima, jačanje roditeljskih kompetencija, sposobnost roditelja da uspješno odgajaju svoju djecu. U proteklom periodu u našoj školi realizirane su dvije radionice. Prva, zajednička radionica, pod nazivom „Roditeljstvo je važno – Roditeljske dileme“, održana je 18.12.2023. godine, a druga – „ Potrebe i razumijevanje potreba“ održana je 28.12.2023. godine. Navedene aktivnosti realizirane su uz podršku pedagoga škole, Mirele Paškovan i školskog psihologa, Amile Bašić. Neki su od važnijih ciljeva uspješnog odgojno-obrazovnog procesa svakako jesu dobra saradnja i komunikacija između učenika, roditelja i nastavnika. Učešće roditelja u ovakvim projektima jača roditeljske kompetencije, pruža kvalitetniju vrstu saradnje i omogućava bolji napredak svakog djeteta. Zahvaljujući Vijeću roditelja možemo zaključiti da je potreba za programom ove vrste zaista opravdana i dobro prihvaćena. Ovom prilikom zahvaljujemo se roditeljima koji su dali doprinost i aktivno učestvovali u radu navedenih radionica.