RADNI SASTANAK ZA RAZVOJ STRUČNOG OBRAZOVANJA

Zahvaljujući svojim resursima Bosna i Hercegovina se sve više prepoznaje kao jedna od poželjnijih turističkih destinacija. U cilju osiguranja kvalitete sadašnjeg i budućeg kadra, nužno je obezbijediti uslove i mogućnosti obrazovanja u ovom domenu. Upravo je ovo bila i glavna tema radnog sastanka koji je održan sklopu razvoja stručnog obrazovanja u turističkom sektoru.  Današnjem sastanku u Srednjoškolskom centru Hadžići  su prisustvovali Amra Muratović isped GIZ-a, Nina Kovač, predstavnica USAID-ovog Projekta razvoja održivog turizma u Bosni i Hercegovini i  direktor Srednje ugostiteljsko-turističke škole Ensar Kokor. U posjeti JU Srednjoškolski centar Hadžići  su bili i naši  partneri iz metalskog sektora – Said Poljo, direktor Srednjoškolskog centra Vogošća,  Amir Džafo, direktor Srednjoškolskog centra “Nedžad Ibrišimović”iz Ilijaša te Amra Muratović, koordinator za Kanton Sarajevo. Domaćini  ispred JU Srednjoškolski centar Hadžići su bili Selver Ejubović, direktor naše škole, Senaida Merđanović, Admir Bašić i Jasmina Pezo.