𝐑𝐚𝐝𝐢𝐨𝐧𝐢𝐜𝐞 𝐮 𝐉𝐔 𝐒𝐫𝐞𝐝𝐧𝐣𝐨š𝐤𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢 𝐜𝐞𝐧𝐭𝐚𝐫 𝐇𝐚𝐝ž𝐢ć𝐢 – 𝐂𝐀𝐍𝐃𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐉𝐄𝐂𝐓

U procesu globalne digitalizacije cilj je stvoriti okruženje u kojem se digitalne kompetencije nastavnika podižu na veći nivo obrazovanja. Na ovaj način direktno se radi na jačanju stručnog sektora u Bosni i Hercegovini. JU Srednjoškolski centar Hadžići je prepoznata kao partner, te u sklopu CANDI projekta te intenzivno radi na podizanju digitalnih kompetencija stručnih škola, a što je zapravo i glavni cilj projekta. Tim naše škole koji čine profesori Semiha Hamzagić, Husein Miraščić i Kemo Ćorović počeli su sa realizacijom radionica u našoj školi. Prva face to face radionica za nastavnike održana je danas. Današnjoj radionici prisustvovala je Mirsada Mehremić, ispred IUS Sarajevo koji je i partner naše škole u ovom projektu. Kroz niz sesija nastavnici su radili na zajedničkim vježbama istraživanja, a zatim vršili procjenu stečenog znanja. Današnja radionica bila je prilika da se iskoristi prostor i vrijeme za razmjenu iskustava i kao učenje jedni od drugih. Kako bi realizacija projekta bila što uspješnija JU Srednjoškolski centar Hadžići je omogućila tehničku podršku u vidu 15 računara. Projekat je finasiran od strane Evropske komisije.

Cjeloživotno učenje je naš moto!