Posjeta multimedijalnoj izložbi Muhammed, a.s.

U petak, 08.11. 2019. u 13:00 sati, učenici naše škole su u pratnji vjeroučitelja posjetili Hanikah Gazi Husrev-begove medrese i prisustvovali svečanom otvorenju izložbe na temu Muhammed, a.s.  Izložba je dio projekta Muzej Allahovog Poslanika kojim  je autor, dr. Esmir Halilović na jedinstven način predstavio život Muhammeda, s.a.v.s. Učenici su imali priliku vidjeti i doživjeti prikaz životopisa Muhammeda, a.s., putem izloženih plakata, replika eksponata ličnih stvari Allahovog Poslanika, fotografija i materijala izvornih prikaza prvih rukopisa Časnog Kur'ana, maketa gradova Mekke, Medine te opisa najznačajnijh historijskih događaja  uz 3d prikaz Poslanikove džamije. Izložba je sastavni dio aktivnosti u sklopu ovogodišnje manifestacije Selam ya Resulallah koje organizuje Medžlis IZ Sarajevo.