Nastavni proces putem interneta i platforme Moodle.

Odlukom Vlade Kantona Sarajevo a u skladu sa novonastalom situacijom, 11.3.2020.godine obustavljena je redovna nastava u osnovnim i srednjim školama KS. Već naredni dan, u skladu sa instrukcijama resornog Ministarstva u Srednjoškolskom centru HadĹľići nastavni proces organizovan je putem interneta i platforme Moodle. Online nastavni proces je nešto što našim uÄŤenicima i profesorima nije strano niti novo. Naime, unazad nekoliko godina u našoj školi redovno imamo “Online sedmicu” kada uÄŤenici prate nastavu putem interneta. Ovih dana nastavnici na dnevnoj bazi uÄŤenicima daju adekvatne upute, materijale i domaće zadaće a sve u skladu sa Nastavnim planom i programom. UÄŤenici prisustvuju online ÄŤasovima i blagovremeno izvršavaju zadatke u dogovoru sa svojim profesorima. I uÄŤenici i profesori svjesni su trenutne situacije te se daje maksimum da se sve ovo prevaziÄ‘e na najbolji naÄŤin. Online nastava se tretira kao redovna nastava.