MEĐUNARODNI DAN BORBE PROTIV VRŠNJAČKOG NASILJA, UKLJUČUJUĆI NASILJE PUTEM INTERNETA

Vršnjačko nasilje u školama, uključujući i nasilje putem interneta, je izuzetno raširen problem koji utiče na značajan broj učenika u osnovnim i srednjim školama. Upravo radi važnosti ovog pitanja, države članice UNESCO-a su izglasale da se prvi četvrtak mjeseca novembra obilježava kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, kao i nasilja putem interneta, što ove godine pada na 04. novembar.
Povodom toga su, učenice Đogić Rijada i Šehović Lejla iz odjeljenja II1 u sklopu Kluba Humanitaraca, pripremile prezentaciju na datu tematiku, kako bismo se osvijestili i djelovali u borbi protiv ove neželjene pojave.