Kantonalno takmičenje za srednjoškolce „ Debatna parlaonica“

Dana 25. 04. 2023. godine u Richmond Park College Sarajevo u organizaciji Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS i podršku Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanje KS po drugi put se organizovalo Debatno takmičenje za srednjoškolce a s ciljem razvijanja komunikacijkih vještina, retoričkih i prezentacijskih sposobnosti. Oko pedeset učenika srednjih škola uzelo je učešće na ovom prestižnom takmičenju.

Našu školu predstavljali su učenici drugog razreda gimnazije (Čović Merjem, Bandić Ahmed, Lejla Japalak i Sabra Čiko) uz podršku profesorice Bašić Amile.

Učenici su debatovali na sljedeće teme:

1. Mladi mogu promijeniti svijet samo ako to žele

2. Prava mladih u školama i fakultetima se poštuju

3. Kako se možemo boriti protiv vršnjačkog nasilja

4. Gdje se vidim u 2033. godini

Nakon tri kvalifikaciona debatna ciklusa, učenici Merjem Čović i Ahmed Bandić plasirali se u finale gdje su sa ostalim finalistima debatovali na temu „Gdje se vidim 2033.godine“.

Učenici su se predstavili kao uspješni govornici, te su pokazali sve svoje sposobnosti i kvalitete koje posjeduju.

Nakon finala učenici Merjem Čović i Ahmed Bandić su osvojili treće mjesto prema bodovima i odluci stručnog žirija.

Čestitamo učenicima i profesorici na postignutim rezultatima.