KAKO SAM PREŽIVIO 11. JULI

Gotovo da ne postoji osoba koja je preživjela srebrenički 11.juli a da o tome nema jedinstvenu i neponovljivu priču. Dok neki o tome najradije šute, drugi pričaju samo kad ih se pita. Bego Muminović, profesor geografije, kao trinaestogodišnjak preživio je srebreničku tragediju u kojoj je izgubio oca. Bego je imao sreću da se uspio provući do autobusa kojim je stigao na slobodni teritorij. Svoju nevjerovatnu priču o boravku u ratnoj zoni u Srebrenici, Tvornici akumulatora, prizorima koje je vidio i onome što je doživio tih ratnih godina, profesor Bego podijelio je danas u Multumedijanoj sali u Hadžićima sa učenicima završnih razreda Srednjoškolskog centra Hadžići. Na ovaj način, kako i sam kaže, želi stalno podsjećati nova pokoljenja na sve ono što se desilo u proteklom ratu, kako se srebrenička stranica historije nikad i nikome više ne bi ponovila.