Još jednom smo dokazali da smo najbolji u timskom radu

Nagrađen naš kratkometražni film „Castellum“, koji su režirali  Amina Bandić i Madžak Amar

26.10. 2019. godine održao se  IX po redu Izvor Film Festival u Sarajevu, a na njemu je učestvovalo deset srednjih škola sa prostora Kantona Sarajevo. Članovi Filmsko-scenarističke sekcije “MOVIE CLUB“  prisustvovali su ovom festivalu i na taj način podržali naše timove.

Srednjoškolski centar Hadžići predstavljala su 2 filmska tima, a filmovi koje su imali priliku snimiti prema vlastitom scenariju su:

„ Gratia Cantanes“, režija – Mirnes Kalem i Alem Bajrić

„Castellum“, režija – Amina Bandić i Madžak Amar.

FIlmski tim naše škole: Amina Bandić, Amar Madžak,  Hana Sejmenović, Adna Hasić i Kenan Hodžić  svojim filmom „Castellum“(lat. tvrđava) osvojili su nagradu – Najbolji timski rad. Njihova odgovornost, kao i  odlična filmska atmosfera  prilikom snimanja  nagrađena je ovim jedinstvenim priznanjem stručnog žirija. Posebno je žiri pohvalio glumu Hane Sejmenović jer je uvjerljivo prikazala karakter glavnog lika, što je doprinijelo kvaliteti filma „Castellum“.

Oba naša tima su potvrdila da je Filmsko-scenaristička sekcija  “MOVIE CLUB“  tradicionalno među najboljim srednjoškolskim filmskim ekipama Kantona Sarajevo.