Inovativni školski razvoj u BiH zasnovan na sistemu upravljanja kvalitetom

U okviru niza seminara „Inovativni školski razvoj u BiH zasnovan na sistemu upravljanja kvalitetom“ u Mostaru od 30.11.-03.12. 2021. godine Tim za upravljenje kvalitetom JU Srednjoškolski centr Hadžići je učestvovao na „Radionici za analizu školske samoprocjene (samoanaliza) i izradu strateških školskih razvojnih planova i operativnih planova“. Tim za upravljanje kvalitetom čine Amila Bašić, Mirela Paškovan, Stanislava Matić, Nermana Medija, Lejla Telarević i Azra Nizić.

U ovaj projekat su uključene škole iz Gradiške, Prijedora, Goražda, Tešnja i JU Srednjoškolski centar Hadžići iz Kantona Sarajevo.

Sve navedene aktivnosti su realizovane  u okviru  projekta “Stručno obrazovanje u Bosni i Hercegovini”, kojeg  provodi Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH u ime Vlade Švicarske i SR Njemačke.

Ključni cilj radionice je osposobljavanje uposlenih za vršenje strateškog planiranja i izradu operativnih planova za provedbu mjera