Dan porodice – važnost snažnih i zdravih porodičnih odnosa

Porodica predstavlja osnovu našeg društva. Kroz porodične veze dijelimo radost i tugu, ostvarujemo podršku i osjećaj pripadnosti. Stoga je Međunarodni dan porodice prilika da se naglasi važnost porodičnih veza i da se proslavi zajedništvo unutar porodice. Okrugli sto pod nazivom „Druženje roditelja, učenika i članica stručne službe“ je aktivnost koja je realizovana u našoj školi i kojom smo obilježili ovaj datum. U sklopu pomenutih aktivnosti predstavljeni su rezultati anketnog istraživanja održanog u školi koje su proveli naši učenici. Poseban osvrt na porodicu sa naučnog aspekta dala je profesorica sociologije Melisa Zukić. Zaključci tematskog okruglog stola su potvrdili važnost jačanja porodice kao primarne zajednice, a sve uz podršku porodice. Imajući na umu i prisutnost inkuzije u našoj školi, ranije su provedene i druge tematske radionice u kojima su učestvovali naši učenici. Zahvaljujemo se svim učesnicima okruglog stola, a posebno roditeljima naših učenika koji su se odazvali pozivu i bili aktivni sudionici ovog skupa.