Dan jabuke u našoj školi

Svjetski dan jabuka obilježava se svakog 20. oktobra, a tradicija da „kraljica voća“ slavi svoj dan traje još od 1990. godine kada je i prvi put obilježen. Bila je ovo prilika da se prisjetimo zašto je važno jesti jabuke svakodnevno, ali i da naučimo nešto novo o ovom voću. Prisjetili smo se i nekih izreka o jabukama. Kako oguliti jabuku bez prekida? Ko će složiti više jabuka? Kako zagristi jabuku koja se klati? Bili su to samo neki od izazova u kojima smo se danas okušali. Ali najslađi izazov je svakako onaj koji nas je ograničio na samo jedan komad ukusne pite jabukovače koju nam je donijela naša drugarica. Svi oni koji su željeli doprinijeti obilježavanju ovog dana, ali i biti dijelom humanitarne akcije mogli su kupiti sočnu jabuku. Cijena je bila simbolična, a svaka jabuka imala je univerzalnu poruku. Realizacija ovog događaja u našoj školi izazvala je veliko interesovanje, ali nas najviše raduje činjenica da će sav prihod od prodaje jabuka ići u humanitarne svrhe.