23. 02. Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja

Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja je dan posvećen promociji borbe protiv vršnjačkog zlostavljanja koji se obilježava širom svijeta. Ime je dobio po inicijativi koju je 2007. pokrenula grupa aktivista u gradu Berwick u kanadskoj provinciji Nova Škotska nakon što je Chuck McNeill, učenik lokalne škole, zlostavljan od svojih kolega zato što je u školu došao odjeven u ružičastoj majici kao podrška majci oboljeloj od karcinoma. Nakon toga taj dan se obilježava kao Dan ružičastih majica, kao znak borbe protiv nasilja.

Dan borbe protiv vršnjačkog nasilja obilježen je i u našoj školi. Edukativne radionice na časovima odjeljenskih zajednica su realizovane od strane Vijeća učenika uz superviziju pedagoško-psihološke službe. Učenici su upoznati sa aktuelnom tematikom, te su im pružene dodatne informacije o postupanju u slučaju nasilja.