THINK PINK i Udruženje „Rubin“ u našoj školi

Prevencija raka i zaštita zdravlja mladih ključni su za dugoročno smanjenje rizika od ozbiljnih bolesti. U tom pogledu, edukacija ima ključnu ulogu u osnaživanju zajednica i pojedinaca da preuzmu odgovornost za svoje zdravlje, čime se dugoročno smanjuje stopa bolesti i poboljšava kvalitet života. Predavanje Udruženja “RUBIN” Hadžići održano u našoj školi imalo je za cilj prevenciju smanjenja rizika i očuvanje zdravlja kroz promicanje zdravih životnih navika i pravovremeno prepoznavanje mogućih problema. Predavanju su prisustvovali učenici III7, IV1, IV2, IV3 i IV4. U sklopu predavanja dr. Šehić-Lihovac Anele na temu Prevencije raka i zaštite zdravlja mladih, naši učenici su saznali sve o zdravim navikama, kao što su pravilna ishrana, fizička aktivnost i izbjegavanje štetnih navika poput pušenja i konzumacije alkohola, što uveliko pomaže u očuvanju zdravlja od ranih godina. Osim toga, naglašeno je da redovni pregledi i pravovremeno otkrivanje promjena u organizmu mogu značajno smanjiti rizik od raka.