Terenska nastava iz predmeta Sport

I ove školske godine, u sklopu godišnjeg plana i programa, na lokalitetu Ormanja i planinarskog doma FASTO održana je terenska nastava za učenike gimnazijskih odjeljenja Srednjoškolskog centra Hadžići. Ovaj vid nastave idealna je prilika da đaci savladaju vještine sa kojima se i ne susreću u sklopu svojih svakodnevnih aktivnosti. Tako su se mnogi naši učenici prvi put susreli lukom i strijelom usvajajući osnove streličarstva, osnovama planinarenja, sportskog penjanja i penjanje po ferata stazama. U ulozi edukatora bili su profesori sporta Alma Mušić i Aldin Ramić, te asistent u nastavi Aida Mirvić. Našu ekipu u ovim terenskim izazovima je poslužilo odlično vrijeme, a raspoloženje je bilo odlično. Odlična atmosfera, ambijent i divni domaćini Planinarskog društva „Fasto“ učinili su ovaj dan nezaboravnim za naše terence.