Obilježavanje Dana pronalazača u našoj školi

Od svih sila trenja, ona koja najviše usporava ljudski napredak je neznanje…”
Nikola Tesla
Nizom aktivnosti učenici JU Srednjoškolski centar Hadžići obilježili su Dan pronalazača. Na ovaj dan prisjećamo se doprinosa genija sa svih strana svijeta i njihovih izuma koji su čovječanstvu omogućili lakši život. Ovisno o zemlji, datum proslave je različit. Kod nas se obilježava 12. oktobra, na dan kada je Nikola Tesla 1887. godine prijavio patent “Obrtno magnetno polje”.
Glavne pojedinosti o obilježavanju ovog dana u različitim zemljama svijeta možete pročitati na panou koji je postavljen u holu škole. Putem QR koda možete pristupiti Padletu i ostaviti svoj komentar o izumu koji oni smatraju važnim. Učenici naše škole, koji su okupljeni oko obilježavanja ovog dana, preporučuju da, na istom digitalnom alatu, pročitate zanimljive rubrike, filmove i prezentacije o svjetskim izumima i nihovim autorima.