Nezaboravna “Noć u muzeju – NUM 2024” za učenike naše škole

Učenici naše škole: Maida Alić, Amajla Mehmedić, Ejla Husanović, Ervin Ešpić, Emin Dupovac, Adin Kukić, Nidal Đozo, Mehdi Mrkonja, zajedno s profesoricama Ifetom Turčinović i Nusretom Ćatić, proveli su noć u Zemaljskom muzeju Bosne i Hercegovine u okviru projekta “Noć u muzeju – NUM 2024”, održanog 13. i 14. septembra.

Više od 200 učenika iz cijele Bosne i Hercegovine učestvovalo je u ovoj jedinstvenoj manifestaciji, koja je spojila edukaciju i zabavu kroz niz kreativnih i istraživačkih radionica. Za srednjoškolce su organizovane radionice: „Otkrijmo svijet vodozemaca i gmizavaca”, “Drevna ishrana”, “Nakit od vune” i “Budi i ti konzervator”. Kroz ove aktivnosti, učenici su imali priliku da na interaktivan način uče o očuvanju kulturnog naslijeđa, čime su istovremeno razvijali svijest o građanskoj odgovornosti.
Najvažniji dio ove noći, pored bogatog programa, bila su nova poznanstva koja su sklopljena, njegujući tako bosanskohercegovački duh zajedništva.

Organizatori ovog događaja – Civitas BiH, Zemaljski muzej BiH i Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u BiH – zaslužuju posebnu zahvalnost za realizaciju ove manifestacije.

Učenici naše škole nastavljaju s aktivnostima, a stečeno znanje već sutra prenijet će svojim kolegama kroz četiri radionice koje će biti održane u školskoj biblioteci te kabinetima biologije i hemije.
Očekujemo još mnogo sličnih vijesti koje će doprinositi očuvanju naše kulturne baštine.