JU Srednjoškolski centar Hadžići u Noći istraživača

Noć istraživača, događaj koji se održava u 25 država i oko 400 gradova najveći je program Evropske unije za nauku, inovacije i istraživanje. U Bosni i Hercegovini, događaj se organizuje od 2012. godine, a posjetioci svih uzrasta imaju priliku da upoznaju naučnike, nauče više o njihovom radu na zanimljive načine i istraže mogućnosti karijere u akademskim krugovima. Naši učenici Ahmed Bandić, Merjem Čović i Larisa Musić, pod mentorstvom profesorice Jasmine Pezo, predstavili su se projektom Ekologija kao način života. Da ekološki način života danas nije samo individualna odgovornost, već i globalni pokret koji zahtijeva saradnju zajednica, vlada i kompanija kako bi se očuvala planeta za buduće generacije s uspjehom su prezentirali naši predstavnici i osvojili visoko treće mjesto. Našim istraživačima čestitamo na ostvarenom uspjehu, uz zahvalnost za trud, posvećenost i inovativnost koju su pokazali tokom cijelog procesa. Svakako im želimo i uspješno predstavljanje na konferenciji koja će se održati u novembru, u UN House-u.